Podkłady podłogowe

Podkłady podłogowe


Nie każdą podłogę musimy przyklejać do posadzki. W przypadku niektórych podłóg klejenie jest wręcz niezgodne ze sztuką i tak zainstalowana podłoga natychmiast traci gwarancję producenta. Aby móc ułożyć podłogę bez klejenia niezbędne jest, by deski/panele posiadały zamki, umożliwiający montaż „na pływająco".

Nie każdy podkład nadaje się jednak do każdej podłogi, a istniejące na rynku podkłady różnią się zarówno ceną jak i parametrami użytkowymi.

 

Płyta Ekopor

 

 

Podkład ekologiczny, materiał całkowicie naturalny, wykonany z włókna drzewa sosnowego, który nadaje się zarówno pod panele podłogowe laminowane, jak i pod podłogi drewniane trójwarstwowe.

Dostępny jest w grubościach 3 mm, 4 mm, 5,5 mm, 7 mm, 10 mm. 

Stanowi izolację akustyczną (zmniejsza odgłos chodzenia po panelach), termiczną, kompensuje nierówności podłoża. Nadaje się do zastosowania na ogrzewanie podłogowe.

 

 

Podkład korkowy

 

 

Chyba najlepszy stosunek jakości, zalet i ceny spośród wszystkich dostępnych podkładów podłogowych. Korek daje rewelacyjną izolację akustyczną i termiczną, wysoką stabilność, ogromną trwałość, jest także w 100% naturalnym i odnawialnym materiałem. (Nie ma niebezpieczeństwa utleniania, jak w przypadku niektórych tanich pianek).

Podkład korkowy nadaje się pod podłogi drewniane, jak również panele laminowane i korkowe. Dostępne grubości: 2 mm (standard), 3mm (maksymalna grubość dopuszczana przez producentów paneli Berry Alooc), 4 mm, 6 mm.

 

Podkład krzemowy

 


Excellence Plus UnderlayNajwiększą zaletą tego podkładu (do tej grupy zalicza się Underlay Excellence Plus firmy Berry Alloc o grubości 2,5mm) jest bardzo dobra izolacja akustyczna (-21 dB) (zarówno w pomieszczeniu, gdzie montowana jest podłoga, jak i piętro niżej.

Podkład tego rodzaju ma za zadanie także wyrównać różnice w posadzce, a dzięki zintegrowanej warstwie paroizolacyjnej, chronić przed gromadzeniem wilgoci i pary. Największą wadą podkładów kwarcowych jest ich cena: są stosunkowo drogie.

Tego typu podkładów nie stosujemy pod podłogi drewniane.

 

 

Specjalne podkłady pod panele winylowe

 

 

Panele winylowe, ze względu na swoją niską wysokość, wymagają specjalistycznych podkładów. Takim właśnie jest Dream Tec Plus producenta winyli firmy Berry Alloc. Sam podkład również jest niski (1,5 mm), jest odporny na nacisk, dając winylom stabilne podparcie, posiada antypoślizgową powierzchnię i zintegrowany układ paroizolacyjny.

 

Kontakt:
Salon Warszawa tel. 696 678 009
E-mail: wyceny@ecentrumdrewna.pl
Dane:
Centrum Drewna i Kompozytu
ul. Kresowa 6
04-206 Warszawa