Tarasy

Deski tarasowe Bangkirai

Dowiedz się więcej.

Taras ze zdjęć zmontowaliśmy z desek z drewna egzotycznego Bangkirai.

 

W pierwszym etapie prac przygotowaliśmy teren wyznaczony pod taras. Grunt zabezpieczyliśmy agrotkaniną, która zapobiegać będzie rozrostowi chwastów.

Konstrukcję kratownicy z drewnianych legarów ułożyliśmy na betonowych słupach. To sprawdzone rozwiązanie, które nie wymaga wykonania podbudowy w miejscu inwestycji, a mimo to gwarantuje jej wieloletnią stabilności i trwałość.

 

Widoczne na zdjęciach, ułożone na betonowych słupach podkładki poziomujące mają właściwości wygłuszające. Dodatkowo separują drewno od betonu i chronią je przed gniciem.

W przypadku budowy tarasu z drewna egzotycznego Bangkirai istnieje możliwość zastosowania niewidocznego systemu montażu. Ponieważ jednak taras montowany był na gruncie, zdecydowaliśmy się na użycie wkrętów ze stali nierdzewnej, które zapewniają konstrukcji pełną stabilność.

 

W ramach prac wykończeniowych wykonaliśmy też precyzyjne wycięcie pod rynnę.

 

Po zakończeniu montażu przeprowadziliśmy zabieg olejowania. W przypadku drewna egzotycznego Bangkirai nie jest obligatoryjne, jednak olej do drewna podkreśla naturalną barwę drewna i rysunek słojów, a przy okazji zabezpiecza deski przed patynowaniem.

 

O drewnie Bangkirai i pozostałych gatunkach egzotycznego drewna tarasowego, takich jak Ipe lapacho, Cumaru, Sucupira, Garapa, Sangrino i Mirindiba przeczytasz więcej w zakładce Deski tarasowe drewniane.