Elewacje

Pergola tarasowa

 

Kolor biały i palisander

Dowiedz się więcej

Pergola tarasowa w brązie to jedna z bliźniaczych pergol, które znajdują się po dwóch stronach tego samego budynku.

 

Obie konstrukcje zmontowaliśmy z drewna budowlanego BSH, modrzewia i daglezji, jednak w zależności od strony, poszczególne elementy różnią się od siebie kolorystyką (druga pergola ma kolor biały).

 

Zarówno pergola tarasowa w bieli, jak i w brązie stanęła na wcześniej zbudowanych przez naszą ekipę tarasach z desek kompozytowych II generacji UltraShield® Naturale UH02 w najciemniejszym odcieniu brązu w palecie tej serii, Ipe.

 

Pergolę zmontowaliśmy z drewna świerkowego BSH. Wybraliśmy je ze względu na dobra odporność na skręcanie i uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką estetykę. To materiał, który ma przyjemne w dotyku, gładkie wykończenie powierzchni.

 

Na balustradę wybraliśmy modrzew, a ażurową przesłonę boczną wykonaliśmy z deski elewacyjnej z daglezji (w naszym salonie dostępne jest także wersja ruchoma).

 

Tego typu przesłona osłania pergolę tarasową przed nadmiernym nasłonecznieniem i pozwala zyskać nieco więcej intymności.

 

Wszystkie elementy zabezpieczyliśmy odpowiednim preparatem do drewna i pomalowaliśmy odpowiednio na kolor Palisander lub biel (w zależności od stolarki okiennej przy danym tarasie).

 

Klient zlecił naszej ekipie także wykonanie zadaszenia z poliwęglanu nad każdą pergolą tarasową.