Taras z desek kompozytowych z kolekcji Bruggan Elegant w kolorze Cooper

Tarasy

Taras na dachu, który widzicie na zdjęciach, liczy blisko 60 metrów2. Zmontowaliśmy go z desek kompozytowych Advance w ciepłym, intensywnym odcieniu brązu, Bear Teak. Ich wybór to jednak nie tylko kwestia naturalnej estetyki, która przypadła do gustu Klientowi.

 

Taras tego typu, położony na najwyższej kondygnacji budynku, powinien być zbudowany z desek o obniżonej wadze. Deski z linii Advance mają komorową budowę, nie będą więc zbyt mocno obciążać konstrukcji piętrowca.

 

Ponieważ taras na dachu pozostanie nieosłonięty przed czynnikami atmosferycznymi, jak choćby promieniowanie słoneczne czy deszcz i śnieg, zarekomendowaliśmy Klientowi zastosowanie materiałów o podwyższonej odporności.

 

Deski tarasowe Advance, na które ostatecznie zdecydował się Inwestor, jak najbardziej spełniają te warunki. Polimerowa osłona, która je powleka, stanowi zabezpieczenie przed:

  1. utratą koloru,
  2. wnikaniem plam w głąb rdzenia,
  3. puchnięciem, butwieniem, rozwarstwianiem i gniciem.

 

Z wartych wzięcia pod uwagę rozwiązań: pod tarasem rozciągnięty jest system nawadniania donic, które widzicie na zdjęciach.

Z ciekawostek: taras ma nieregularny, przypominający swoim kształtem trapez. W praktyce montażowej oznaczało to, że każdą kolejną deskę przycinaliśmy pod indywidualny wymiar. Dzięki temu bok platformy tarasu przylega do biegnącej pod delikatnym skosem ściany na całej długości dokładnie tak samo.

Na marginesie: pod platformą tarasu znajduje się konstrukcja z legarów. Zastosowaliśmy aluminiowe, ponieważ:

  1. są odporne na biodegradację,
  2. nie korodują,
  3. odznaczają się podwyższoną sztywnością.

 

Szukasz inspiracji?

Znajdziesz je na naszym profilu na Facebooku!